Talentouch’ta Eğitmen ve Yönetici Koçu olarak görev yapmakta olan Zeliha Yıldırım, finans sektöründe İnsan Kaynakları ve Eğitim alanlarında eğitmen, koç ve yönetici olarak yaklaşık 20 yıllık bir tecrübeye sahiptir. İş hayatında edindiği tüm bu birikim ve deneyimleri, Talentouch’ta özellikle yetişkin öğrenmesi ve davranış değişikliği yaratacak eğitim ve gelişim programları aracılığı ile farklı firmaların yönetici ve çalışanlarına verdiği koçluk ve eğitimlere taşımaktadır.

Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümü’nden mezun olmuştur. Kariyerine 1997 yılında Demirbank’ta İnsan Kaynakları ve Eğitim Bölümünde başlamış, 2001 yılında Garanti Bankası Ödeme Sistemleri İnsan Kaynakları Departmanına geçiş yapmıştır. O dönemde yeni kurulan şirketin İnsan Kaynakları Departmanını sıfırdan kurmuştur. Çalıştığı 17 yıl boyunca, İK departmanının rutin görevleri dışında ağırlıklı olarak performans nasıl arttırılır, çalışan ve yönetici tarafına düşen roller nelerdir, kariyer yönetimi nasıl yapılır konularında etkin görev almıştır. Bunların dışında değişim yönetimi, stratejik insan kaynakları yönetimi, satış ve pazarlama ekipleri yönetimi ve iletişimleri konuları özellikle tecrübe alanı olmuştur. Yeni başlayanların uyumlandırılması eğitimlerini 17 yıl boyunca bizzat vermiş, insan kaynakları alanında çeşitli zirvelerde alanıyla ilgili konuşmalar yapmıştır.

2011 yılında Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı Adler International Learning’in profesyonel koçluk sertifika programını tamamlamıştır. Çalışanlara, yöneticilere danışmanlık ve mentorluk yapmıştır. Garanti Bankası’nda iç koç olarak görev almış, özellikle yönetici ve yeteneklere koçluk yapmıştır. Koçluk alanında derinleşmek ustalaşmak adına psikoloji tabanlı birçok eğitime katılmıştır. İlgi alanlarından biri olması sebebiyle anne baba çocuk etkileşimi, iletişimi üzerine eğitimler almıştır. Uzmanlık alanları özelikle yönetim, liderlik, yetkinlik gelişimi, iletişim, ilişkiler, özsaygı, amaç belirlemek konuları ve bilinçaltının hayatımıza etkileridir. Aynı zamanda önemli bir değer olan Thomas Gordon Anne Baba Okulu resmi eğitmenidir. Ve Professional Women Network grubunda (PWN) gönüllü koçluk ve mentorluk yapmaktadır.

500
Koçluk
1000
Eğitim
16
Yöneticilik Deneyimi