Ortadoğu Koleji’ni bitirdikten sonra, 1995 yılında İstanbul Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı’ndan mezun oldu. Lisans üstü eğitimlerini sırasıyla Boğaziçi Üniversitesi (İşletme,1997, İstanbul), London School of PR (Halkla İlişkiler, 1998, İngiltere), European School of Economics (Marka, Pazarlama ve İletişim, 2004, İtalya) bünyesinde tamamladı. Yurtdışındaki programların her ikisinden de dereceyle mezun oldu. 2013’te  LIVCON koçluk sertifikası, 2016’da  Kadir Has Üniversitesi Eğitmenlik/Danışmanlık Eğitimi akreditasyonlarını tamamladı. Aynı yıl bireysel ve kurum eğitimlerine başladı.

Üniversite yıllarından başlayan çalışma hayatı boyunca her zaman iletişim, hitabet ve bolca yaratıcı yazarlık gerektiren işlerde uzman ve/veya yönetici olarak çalıştı. İlk öğrencilik yıllarında teknoloji sektöründeki sektörel yayınlarda (BT Haber vb) çevirmen, muhabir ve haber koordinatörü olarak görev yaptı. Gazetecilik deneyiminin ardından uzun yıllar lider konumdaki teknoloji şirketlerinde (Oracle, Ericsson, Doğan Online) basın, reklam ve halkla ilişkiler, etkinlik yönetimi ve pazarlama iletişimi alanlarında uzman ve yönetici olarak görev aldı. Bu sayede marka yönetimi konusunda büyük deneyim kazandı. Teknoloji kadar sanatın da hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğu bilinci ve sevdasıyla, 2004 yılında, deneyimini daha yaratıcı olabileceği farklı bir sektörde artırmaya karar vererek müzik sektörüne geçiş yaptı. Sezen Aksu ile Basın ve Halkla İlişkiler alanında çalışmaya başladı. Bu görevi halen devam etmektedir.

Buna paralel olarak, 2010 yılından beri hemen her sektörden (finans, sigorta, sağlık, inşaat, kişisel gelişim, eğitim, sanat vb.) kişi ve kuruma iletişim, metin yazarlığı ve editörlük hizmetleri vermektedir. TedX ve farklı konuşmacı metinleri yazmakta ve/veya içerik çalıştırmaktadır. Farklı disiplinlerdeki iletişim ihtiyaçlarını gözlemleyerek edindiği deneyimini, 2016-2021 yılları arasında Mastercamp bünyesinde, Kritik Konuşma Becerileri (Uygulamalı Sunum ve Hitabet ), Yaratıcı Düşünme ve Metin Yazarlığı eğitim başlıkları altında paylaşmıştır.

Bu arada lise yıllarından bu yana süregelen en büyük hobisini mesleğe dönüştürmenin keyfini yaşamaktadır. Sezen Aksu, Sertab Erener, Nilüfer, Levent Yüksel, Yonca Lodi, Simge Sağın, Burak Kut, Suzan Kardeş, Selçuk Yöntem gibi sayıları her gün artan sanatçıların albümlerinde; dizi, film, reklam ve tiyatro oyununda; 100’e yakın beste ve/veya sözü ile yer almıştır.

2018 yılından beri  Türkiye’de bir ilk ve halen tek olan “Şarkı Sözü Yazarlığı” atölyeleri yapmaktadır.

İletişim ve yazarlık konusundaki farklı eğitim içeriği  özgün, katılımcılara farklı bakış açıları ve dönüştürücü farkındalıklar kazandırabilmiş; bu konuda sayısız olumlu geribildirim almıştır.  İletişimci, metin yazarı, söz yazarı ve eğitmen/danışman olarak farklı meslekler yürütüyor gibi görünse de  kısaca “İşi, kelimeler”ledir.