1969’da İstanbul’da doğdu. Şişli Terakki Lisesi’ni bitirdikten sonra Boğaziçi Üniversitesi İş İdaresi bölümünde eğitim aldı. Uluslararası ticaret konusunda uzmanlaştı. 1990 yılında profesyonel hayata atıldı.

1992-1998 yılları arasında Kodak Near East Inc.’da planlama görevinin ardından sırayla Planlama Supervizörü, Planlama ve Dağıtım Müdürü olarak görev yaptı. Bu pozisyonlarda stok  planlama, ithalat, ihracat, depo yönetimi, nakliye, dağıtım ve müşteri ilişkileri gibi konularda uzmanlaştı. 1998 yılında Herbalife’da Lojistik Supervizörü olarak başladı. Aynı sene Lojistik  Müdürü oldu. 2000 yılında Wrigley Gıda’da Lojistik ve Satış destek Müdürü olarak işe başladı. Kısa süre içerisinde finans ve operasyondan sorumlu müdür olarak Wrigley’deki iş hayatına  devam etti. 2001 yılında Münih Almanya’ya taşınarak Wrigley GmbH’te EMEAI (Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Hindistan) Tedarik Zincirinde 3 sene çalıştı. Burada kendisine bağlı yaklaşık 40  ülkenin operasyonel işlerinden sorumlu oldu. Türkiye’ye dönüşünün ardından aile işini devir alıp, yine uluslararası ticaretle ilgilendi. 2013 yılından itibaren hem Colliers International’da  Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü pozisyonuna devam etmekte hem de aynı zamanda eğitmenlik yapmaktadır.

Lara farklı sektörlerde, farklı kademelere, Çalışan Bağlılığı, Kişisel Marka, Sunum Becerileri, Değişim Yönetimi, İnovasyon, İnsan İlişkileri, Öz farkındalık ve Duygusal Zeka, Farklı Nesilleri  Yönetmek, İletişim, Beyin Temelli Liderlik, İkna, İş Yönetimi, VUCA ve BANİ çağında Liderlik, Problem Çözme ve Karar Alma, Zaman Yönetimi, Yüksek Performanslı Sanal Takımlar  Oluşturma, Kriz Dönemlerinde Stres Yönetimi, Duygusal Çeviklik ve Dayanıklılık, Müzakere Becerileri gibi eğitimleri Türkçe ve İngilizce olarak vermektedir. Lara ayrıca kişilerle ilgili ölçme  ve değerlendirme projelerinde değerlendirmeci olarak çalışmaktadır.

2000
Koçluk
10000
Eğitim
29
Yöneticilik Deneyimi
PCC