Ceyhan Akçalı, lisans derecesini 1998 yılında Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden almıştır. Yüksek lisans eğitimini, Bahçeşehir Üniversitesi Pazarlama İletişimi Bölümü’nden Kurumsal İtibar Yönetimi teziyle tamamlamıştır. Kariyerine lisans eğitiminin hemen akabinde 1998 yılında Türkiye Bankalar Birliği’nde başlamıştır. Bankacılık ve Finans alanında ulusal ve uluslararası konferans ve kongrelerin gerçekleştirildiği eğitim ve organizasyon bölümünde uzman olarak çalıştıktan sonra Kurumun eğitim ve kurumsal iletişim projelerinde görev alarak marka iletişimi konusunda uzmanlık elde etmiştir. Bu esnada London School of Public Relations (LSPR) akredite sertifika iletişim programını tamamlamıştır.

Akçalı, 20 yıl boyunca Bankacılık ve Finans sektöründe Eğitim, Gelişim ve Yetenek Yönetimi, Kurumsal İletişim ve Kalite Yönetimi konularında pek çok uygulama ile projenin hayata geçirilmesinde, sektöre tutundurulmasında yönetici olarak görev yapmıştır. 2008 yılı itibarıyla tüm banka ve finans sektörüne eğitim hizmeti veren Türkiye Bankalar Birliği Eğitim Merkezi’nin on yıl süre ile yöneticiliğini üstlenerek 5.000’nin üzerinde eğitim programının tasarım ve organizasyonunu yöneterek; 80 bin’in üzerinde bankacının eğitim ve gelişimine destek olmuştur. Eğitim Müdürlüğü kariyeri sırasında eğitim ve gelişim alanındaki bilgi birikimi, uzmanlığı ve yönetsel tecrübesini profesyonel koçluk ile bir araya getirmiştir. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından akredite Adler International Learning Central Europe profesyonel koçluk eğitimleri ve akabinde ICF akredite koçluk sertifikasyonu (ACC-Associated Certified Coach) sürecini tamamlamıştır. Gestalt Psikolojisi, Temel Kavramlar ve Metodolojisi Programı’nı 2020 yılında ve Gestalt Bakış Açısıyla İlişkisel Yetkinlik Programı ise 2021 yılında tamamlamıştır. Eğitimci kimliği, ICF ve Gestalt Sertifikalarına ek olarak uzun yıllara dayanan 500 saate yakın lider ve bireysel gelişim koçluk deneyimine sahiptir. TPCL Transformational Leadership Coaching ICF, ACTP  ve EMCC (Avrupa Yönderlik ve Koçluk Derneği) Koçluk & Mentorluk  eğitimlerini 2022 yılında tamamlamıştır. ICF’den 2022 yılında PCC (Professional Certified Coach) unvanını almaya hak kazanmıştır.

2018 yılından bu yana Bankacılık ve Finans, Perakende, Otomativ, Otomativ Yan Sanayi, İlaç, Yazılım, FMCG sektörlerinin önde gelen firmalarının, çalışan ve yöneticilerine yönelik liderlik, takım liderliği gelişim programları, koçluk becerileri eğitimleri, eğitimcinin eğitimi, farkındalık, iletişim eğitimleri ile kişisel marka yönetimi ve resilience, duygusal zeka,  eğitimleri tasarımını gerçekleştirmeye ve bu amaçla yüz yüze ve online eğitimler vermeye devam etmektedir. Hizmet sunduğu iş ortaklarının potansiyellerini performansa dönüştürmelerine ihtiyaçlarını fark ederek ve fark ettirerek aracılık etmektedir. Evli ve bir çocuk annesidir.

adler
630
Koçluk
8000
Eğitim
25
Yöneticilik Deneyimi