1978 yılında doğdu. Saint Benoit Lisesini bitirdikten sonra, Koç Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdi. Üniversiteden sonra New York’ta Parsons School of Design’da Moda  Pazarlama yüksek lisans yaptı. Yüksek Lisansı sırasında DKNY, AEFFE, Ross Publications gibi firmalarda part time çalışma fırsatı buldu.

Dönüşte Universal Mümessillik de Merchandiser olarak çalışmaya başladı. Tekstil sektöründe çalışmaya devam ederken eş zamanlı olarak çeşitli pazarlama, araştırma  projelerinde yer aldı, çevirmenlik yaptı. Gene eş zamanlı olarak İletişim ve Kişisel İmaj konuları ile ilgili olarak eğitimler vermeye başladı. 2010 Yılında ortağı ile birlikte kendi  mümessillik şirketini kurdu ve tekstil sektöründe çalışmaya devam etti.

2011 Yılında Dale Carnegie firmasının sertifikasyonunundan geçerek  eğitmen oldu. 2014 yılından beri kariyerine sadece eğitmen ve koç olarak devam ediyor. Aynı zamanda 2014 yılında ICF değerlendirmesinden geçtikten sonra, ACC ICF koçu 2022 yılında da PCC ünvanını almıştır.

Çoğunlukla eğitimini verdiği başlıklar Koçluk Becerileri, Satış Teknikleri, Liderlik ve Takım Olma, Sunum Teknikleri, İnsan İlişkileri ve İletişim, Müzakere Becerileri, Eğiticinin  Eğitimi ve İmaj Eğitimleridir.

Bengi Akşehirlioğlu evlidir. Çok iyi derecede İngilizce, Fransızca, iyi derecede İtalyanca bilmektedir.

Eğitimlerini ingilizce olarak da verebilmektedir.

Resim1
3000
Koçluk
15000
Eğitim
20
Yöneticilik Deneyimi
PCC