Ayşen Tanılkan, 1988 yılında lisans eğitimini takiben bankacılık sektörüne Chemical Mitsui Bank’ta Dış İşlemler Bölümünde görev alarak başladı.

1990 yılında İnterbank’a yönetici adayı olarak ( Management Trainee Programı) katıldı. Altı ay işbaşı eğitimlerini de kapsayan yoğun bir eğitim programını tamamladı. Eğitim programı sonrası yaklaşık üç yıl kadar Bankanın Hazine Departmanında dealer olarak görev yaptı. TL/FX türev ürünlerin dizaynı ve şubelere aktarılması, TL likiditenin ayarlanması, kurumsal müşterilere türev ürünlerin satışına yönelik ziyaretler yapmak gibi çeşitli işlemleri yürüttü.

1993 yılında Kurumsal Şube yönetici yardımcısı olarak şubeciliğe geçiş yaptı. Üç yıl boyunca kurumsal firmaların banka ilişkilerini yönetti.

1996 yılında Şube müdürlüğüne terfi etti. İki farklı şubede şube müdürlüğünü görevini yürüttükten sonra, 1999 yılında Dışbank’a geçiş yaptı.

2001 yılında, Dışbank’ta perakende bankacılık organizasyonuna geçilmesi aşamasında, bölge yöneticiliğine terfi etti. 7 yıl boyunca sırasıyla 3 farklı bölgede, müdür olarak grev yaptı. Sorumlu olduğu bölge içinde yer alan şubelerin koordinasyonu, hedef gerçekleşmelerinin takibi, İnsan Kaynakları tahsisleri, ekibin eğitimlerinin programlanması, müşteri ve hinterlandında yer alan sektörlerin izlenmesi, satış potansiyellerinin belirlenmesi, yeni şubelerin açılması faaliyetlerini yürüttü.

2008 yılında, Genel Müdürlük KOBİ Segment Pazarlama müdürlüğüne geçti. KOSGEB, KGF gibi üçüncü partilerle iş ortaklıkları kurma, KOBİ müşterilere yönelik CRM kampanyaları organizasyonu, tarım ve esnaf kredileri, sektörel krediler gibi çeşitli pazarlama aktivitelerini koordine etti.

2009 Nisan ayında Fortis-TEB birleşme kararı alınmasını takiben sektörden ayrıldı.

2011 yılında ilk, iletişim, suolarak Done Eğitim firmasında teknik eğitimler vererek eğitmenliğe başladı. Daha sonra grup firması Dale Carnegie Eğitim tarafında da sertifika alarak, iş odaklı kişisel gelişim eğitimleri vermeye başladı. Ağırlıklı olarak, koçluk, liderliknum becerileri, assessment/ölçme değerlendirme üzerine programlar yürüttü. Program gerçekleştirdiği firmalar arasında Şişecam, Koçtaş, Yapı ve Kredi Bankası, Türkiye Finans, Garanti Bankası, Tüvtürk, Turkish Kargo, Alternatif bank, BP, Astra Zeneca gibi isimler sıralanabilir.

Ek olarak, 2016-2017 yıllarında, Frankfurt School of Finance and Management firmasında , EBRD’nin Turkey Women in Business Programı kapsamında Kıdemli Bankacılık Uzmanı olarak görev aldı, program ortaklarına eğitimler düzenledi. 2021 yılında firmalarda çalışan bağlılığını artırmak üzerine Engage and Grow firmasının sertifikasyonunu alıp, Çalışan Bağlılığı koçluğuna hak kazandı ve zamana yaygın bağlılık programı koçluğu yaptı.

Halen eğitmenliğe ve koçluğa devam etmektedir.

500
Koçluk
12000
Eğitim
15
Yöneticilik Deneyimi
ACTP
Koçluk