Ahmet Öztan, psikoloji lisans eğitimini Kanada’da British Columbia Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında Prof. Ph.D. Peter Suedfeld’in REST laboratuvarında NASA için, kapalı ve yaşam zorluğu olan mekanlarda uzun süre çalışması gereken insanların zorluklarla mücadelesi ve siyasal liderlerin nutuklarının, düşünceleri ve tutumlarını anlamak adına, yapısal incelenmesi konusunda üç sene araştırma yapmıştır.

Ardından İngiltere’de Aston Üniversitesi’nde Endüstri, Örgüt Psikolojisi ve İşletme dalında yüksek lisansını tamamlamış ve takım yönetimi, liderlik, motivasyon, seçme ve yerleştirme, koçluk gibi dallarda üniversite sertifikalarının yanı sıra, belirli liderlik davranışlarının çalışanların içsel motivasyonunu etkileyerek yaratıcılık ve görev-performansına etkisi alanında tez yazarak uzmanlaşmıştır.

Çalışma hayatına Management Center Türkiye’de analist olarak başlamış, daha sonra GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir sene boyunca Psikiyatri kliniğinde uzman psikolog olarak çalışmıştır. 2012 yılında Azmi Varan ile Tria Danışmanlık firma ortağı olarak eğitmen ve danışmanlık yapmaya başlamıştır. 2012 yılından bu yana Gratis Kişisel Bakım Marketlerine eğitim ve danışmanlık hizmetleri sunmanın yanı sıra, 2016 yılında Gravia Danışmanlığı kurup Transaksiyonel Analiz, Çatışma Yönetimi, İş Hayatından İletişimin Dinamikleri adlı psikoloji bazlı ilişki, iletişim ve yönetim eğitimlerin, vermeye devam etmenin yanı sıra TA perspektifinden örgütsel koçluk uygulamaları yapmıştır.

Lisans eğitimi ve profesyonel hayattaki eğitimlerin yanı sıra 2003 yılından örgütsel açıdan Julie Hay, bireysel açıdan ise farklı yerli ve yabancı eğitmenlerden Transaksiyonel Analiz kuramı içinde, Benlik Durumları, Kişiliğin Dinamikleri, Drama Üçgeni, Çalışma Stilleri, Hayat Pozisyonları ve Senaryo gibi konularda eğitimi tamamlamıştır. 2014 yılından bu yana Ph.D. Richard Erskine ile İlişkisel İhtiyaçlar, Terapide İkili Görüşmeye Yaklaşım Metotları, Gestalt Teknikleri üzerine integratif terapi yaklaşımı eğitimlerine  devam etmektedir. 2020’yılında CTI koçluk temel eğitimini tamamlamış olup 2021 yılında CPCC eğitimini tamamlamıştır. 2021 yılı Eylül ayında CPCC  unvanını 500 saat koçluk vererek almış olup, ICF PCC unvanına Ağustos ayında başvurmaktadır.

500
Koçluk
CPCC