Gözde Ağseren Bayır Kocaeli Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu. Öğrencilik yıllarında kurucu üyesi olduğu Toplumsal Sorumluluk Derneği’nde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü. Bu süreçte Kocaeli’nin en büyük etkinliklerinden biri olan Hayal Akademisi ve Hayalleriyle Hayata Yön Veren Kadınlar Projelerinin yürütülmesinden sorumlu oldu.

Aynı yıllarda RANA KAPLAN Competence Academy’de ICF onaylı Profesyonel Koçluk Eğitimi ve diğer kişisel gelişim eğitimleri ile birlikte NLP Uzmanlığı eğitimini de tamamlayarak kariyerine bu çatı altında Koç ve eğitmen asistanı olarak başladı. Üç yılın sonunda eğitmen olarak görev yapmaya başladı. 8 yılı aşkın süredir eğitmenlik görevine devam ederken 10 yılı aşkın süredir birçok sosyal sorumluluk projesinin tasarlanması ve yürütülmesinde ve kurumsal koçluk çalışmalarında ağırlıklı olarak “Profesyonel Koçluk, Eğitimcinin Eğitimi, Liderlik ve Koçvari Liderlik” eğitimlerinde yer aldı.

Eşzamanlı olarak Kocaeli Üniversitesi Tarih Anabilim Dalı, Tarih Bölümü’nde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. İstanbul Üniversitesi Yönetim ve Strateji Doktora Programı’na devam etmekte. Bu süreçte girişimcilerin duygu farkındalığı ve liderliği üzerine makale çalışmaları gerçekleştirdi. Son zamanlarda iş dünyasında sinizm, burnout, sinik çalışanların kuruma bağlılığını arttırma, sessiz istifa gibi konular üzerine tez çalışmasına devam etmekte.

Adler Çeviklik Koçluğu Eğitim Programı’na devam etmekte ve kurumlarda çevik liderler yetiştirme konusunda projeler geliştirmektedir.

Gözde Ağseren Bayır, halen Türkiye ve Avrupa’nın birçok ülkesinde Profesyonel Koçluk Eğitimleri vermekte. Eğitimcilik yolculuğuna devam ederken hedeflerinden biri olan “dünyanın her yerinde koçluk yapabilme” hayalini hayat arkadaşı ile birlikte kurmuş oldukları “Gezgin Koçlar” platformu ile gerçekleştirmeye başladı. 2022 yılında 57 ülkeye ulaştıkları bu hedefte 196 ülkede koçluk mesleğini duyurmak yolunda ilerlemekteler. Deneyimlerini www.gezginkoclar.com ve yeni başladıkları podcast çalışmaları ile paylaşmaktadırlar.

Kadın Adayları Destekleme Derneği’nin eğitim komisyon üyesi olup, ICF Türkiye Disiplin Kurulu takımındadır.

750
Koçluk
16000
Eğitim
8
Yöneticilik Deneyimi
PCC