Kimya Mühendisliği (Biyoteknoloji) ve İngilizce Öğretmenliği mezunu olan Esra, Aplikasyon Uzmanı olarak 2003 yılında iş hayatına başlamıştır. Pazarlama branşında MBA derecesi almıştır. Kariyeri süresince, farklı ürünlerin satış ve pazarlama süreçlerini, müşteri ilişkilerini ve satış sonrası teknik destek hizmetlerini yönetmiştir. Satış ve pazarlamanın farklı pozisyonlarında görev alan Esra, çok uluslu bir şirketin Satış ve Pazarlama Müdürlüğü görevi yanı sıra EMEA Rusya Bölgesi Proje Lideri olarak uzun yıllar görev yapmıştır. 2020 yılında Pazarlama Müdürlüğü görevi ile kurumsal hayattan ayrılmıştır.

2021 yılında kurucu ortağı olduğu pazarlama ve danışmanlık şirketi ile sağlık ve teknoloji şirketlerine pazar araştırması ve stratejik pazarlama danışmanlığı hizmeti vermektedir. Değer katan satış ilkelerini benimsemekte olup, Proje Yönetimi, Six Sigma Green Belt, TAD:Transaksiyonel Analiz ve Fasilitatör sertifikalarına sahiptir. TPC Leadership’te ICF ve EMCC Sertifikalı Koçluk ve Mentorluk ve Yaratıcı Fasilitasyon programlarını tamamlayan Esra, ICF – ACC(Associate Certified Coach) sertifikasına sahiptir.

Danışman, eğitmen, fasilitatör ve mentorolarak; lider koçluğu, start-up mentorluğu ve takım koçluğu konularında çalışmaktadır. Z kuşağı ile çalışmayı çok seven Esra, BinYaprak STEM mentoru olup, genç mühendislerin yetişmesini sağlayan Sürdürülebilir Mühendis projesinin, proje ortağıdır.

300
Koçluk
8000
Eğitim
15
Yöneticilik Deneyimi
ACC