Profesyonel iş hayatına, 1997 yılında Beko Satış Ekibi’nde başladı. Satış Sorumlusu görevini almış ekipteki ilk ve tek kadın olarak hizmet vermeye başladığı Koç Grubu’ndan, yeni yolculuğuna başlamak üzere, 2015 sonunda ayrıldı. Arçelik A.Ş.’de Pazarlama, Marka Yönetimi, Kurumsal İletişim alanlarında Yönetim Takımı’nda görev aldı. Six Sigma Karakuşak ünvanı olan Soysal; çok sayıda projeye liderlik etti. Arçelik Markası başta olmak üzere, Türkiye’nin önde gelen markalarını yönetti. Eşzamanlı Radyo İzleme Araştırma Kurulu’na Başkanlık görevini sürdürdü.

Kurumsal hayatına devam ederken, kişisel farkındalığını artırarak daha iyi bir lider olmak niyetiyle, 2012’de Alfred Adler’in pozitif psikoloji çalışmalarını baz alan Adler Profesyonel Koçluk Eğitimleri’ni tamamladı. Koçluk ile başlayan kişisel gelişim yolculuğu ayrı bir tutkuya dönüştü. Arçelik’teki rolünün yanısıra Koç Grubu İç Koçluk Programı kapsamında yöneticilere Koçluk hizmeti vermeye başladı. Koçluk yetkinliklerini geliştirdi, “ATC”, “ACPC” ünvanlarını almaya hak kazandı.

Farkındalığın ve pozitif psikolojinin, insan hayatının dönüşümüne olan katkısından etkilendi. Farklı modellerle daha hızlı dönüşümün nasıl mümkün olabileceğini araştırdı. Yolculuğunda Coming Into Your Own, The Work, Shadow Work, Transformal Nefes, Reconnection, Transaksiyonel Analiz, Tantra, Trauma Release Exercises(TRE) gibi dönüşümsel programlara katıldı. Bu dönemde yine pozitif psikolojiyi destekleyen, bilinçaltı alanda anda değişimi mümkün kılarak hayatı dönüştüren, mucizevi ThetaHealing® Tekniği ile tanıştı. Tüm hayatı dönüşmeye başlayınca, tekniği derinlemesine öğrenmeye karar verdi. Uluslararası Master & Science Eğitmen ve Uygulayıcı oldu. Tüm öğrendiklerini yaşamda ‘usta’laşarak uygulamak niyet ve deneyiminin içerisinde, tamamladığı SATH Yüksek Bilinç Okulu Ustalık Programı öğretileri öze yolculuğunda ona önemli bir içsel rehber oldu.

Her bireyde varolan dişil ve eril enerji prensiplerine olan merakı, onu farklı yolculuklara çıkardı. Teta frekansında eril ve dişilin dengelenmesi, ilişkiler, bolluk bereket çalışmalarında uzmanlaştı.

İki çocuk annesi olan Soysal,  İzmir Amerikan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi İktisat mezunudur.  Tüm öğretilerini ve deneyimlerini sentezleyerek eğitim, etkinlik ve bireysel danışmanlıklarla kişisel dönüşüm alanında hizmet vermektedir.

ATC
ACPC